Sarkık Göğüs İçin Yeni Yöntem

Türkiye’de ve birçok ülke de estetik operasyonların hızlı gelişiyor olması ve bu alan da ülkemizde yeterince uzman bulunması bu işin de gelişmesine yol açtı. Son zamanlarda sarkmalar yüzünden şikayetçi olan birçok bayan da estetik operasyonlar ile vücutlarını forma sokmanın peşindeler. Sadece kadınlar ile sınırlı kalmayan estetik operasyonlar erkeklerinde ilgisini çekiyor. Estetik cerrahisinde son zamanlar da beklenen gelişme ise meme kısmına geldi. Memeyi kendi dokusuyla asma tekniği ile memenin sarkma olayına karşı yeni bir teknik olarak kullanılmaya başlandı.

Sarkmış memeye çözüm

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Tezel tarafından araştırılarak yeni bir bakış açısı bulan bu yöntem, dünyanın gündemini tutan ve seçkin haberlerin yer aldığı Journal of Plastic Reconstructive Aesthetic Surgery’da yer aldı.

Memeyi Kendi Dokusuyla Asma Yöntemi

Yeni geliştirilen bu yöntem, koltuk altına doğru yayılan kısmından yararlanma işlemiyle, meme dokusu hem yukarıya, hem de içe doğru itiliyor ve kendi üzerine katlanarak sıkılaştırılıp dikleştiriliyor. Bu operasyondan sonra memenin ağırlığını taşıma görevi yapan kısmın deri altında kalıyor olması da iz bırakmamasına yol açıyor. Doç. Dr. Tezel’e göre bu yöntem ile elde edilen sonuç diğer yöntemlere göre daha uzun ömürlü oluyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir