Pürüzsüz fondöten nasıl sürülür

Burada sivilce, siyah nokta, çil, siyah nokta hatta cilt gölgelerini kapatmak için kullanılabilir. Bu kusurları gizleyen kozmetik ürüne fondöten denir. Renk ve cilt tipine uygun pek çok fondöten çeşidi (kuru, yağlı, karma) vardır. Fondöten seçerken cilt tipi ve rengine göre seçim yapmaya çok dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda, yürütme stratejisi de eşit derecede önemlidir. Platform nasıl uygulanır?
Fondöten uygulamadan önce cildinizi iyice temizlemeniz ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici uygulamanız önemlidir. Yıkamadan önce yüzü iyice kurulayın. Fondöteni uygulamadan önce nemlendirici kullanmak, fondötenin cilde eşit dağılmasını sağlar ve sonrasında makyajın çıkarılmasını kolaylaştırır. Ancak çok fazla nemlendirici de cildi parlak ve yapışkan hale getirir. Doğru nemlendirme sürecini uygularsanız, fondöten yüzünüzde daha uzun süre dayanır. Kullandığınız fondöten cilt tonunuzla uyumlu olmalıdır. Fondöten almadan önce fondöteni çenenizde denemeli ve ten renginizle uyumlu olup olmadığına bakmalısınız. Fondöten alırken gün ışığında rengine bakın. Nedeni ise fondöteninizin ten renginizle olan uyumunu mağaza ışıklarının altında görememenizdir.

Cilde fondöten sürmenin 3 yöntemi vardır. İşte fırça ile uygulama, sünger ile uygulama ve parmakla fondöten uygulama gibi yöntemler. En sık kullanılan yöntem fırça ile cilde fondöten uygulamak olsa da birçok kadın fondöteni parmakla uygulamayı tercih ediyor.

Süngerin fondöten denince rağbet görmemesinin sebebi çabuk kirlenmesi ve sık sık yıkanması gerekmesidir. Fondöten uygularken fondöten süngeri kullanmayı tercih ediyorsan fırçanın temiz ve iyice temizlenmiş olmasına dikkat etmelisin. Aksi takdirde çeşitli cilt sorunları ortaya çıkabilir. Fondöten kullanmanın püf noktası çok fazla fondöten sürmemek. Çoğu insan, kusurlarını gizlemek için fondöteni tekrar tekrar uygular. Kötü bir imaj oluşturur. Bu nedenle fondöten sürerken çok fazla kullanmamak önemlidir.

Bunun en bariz nedenlerinden biri maske benzeri bir görüntünün oluşmasıdır. Özellikle kırışıklıklara, gözlere ve ağız gibi bölgelere daha az fondöten sürülmesi tavsiye edilir. Bu kozmetik ürün ne kadar ince sürülürse makyaj o kadar doğal görünecektir.

Doğru platform nasıl uygulanır?
Kusursuz fondöten nasıl sürülür sorusunun yanıtları için yazımızı mutlaka okuyun. Birçok insan mükemmel temeli nasıl elde edeceğini merak ediyor. Fondöteni uygularken elinize az miktarda fondöten alın. Ardından burun, yanaklar ve çene üzerindeki noktalara uygulayın. Gerektiğinde ekleyerek küçük bir miktarla başlayın. Bu şekilde çok fazla fondöten kullanmaktan kaçınmış olursunuz.

Bu işlemden sonra ellerinizi, fondöten fırçanızı veya fondöten süngerinizi kullanarak fondöteni yüzünüze eşit şekilde yayın. İşte sünger için bir ipucu. İşin püf noktası süngeri kullanmak için süngeri ıslatmaktır.

Suyu sıkın. Fondöteni süngerin üzerine bastırabilirsiniz. Yüze eşit miktarda fondöten uyguladıktan sonra, yüz ve uzuvlar arasındaki ton farkını ortadan kaldırmak için boyun ve göğüs bölgesine ve hatta kulaklara eşit miktarda fondöten uygulayın. Bu yöntemle fondöteninizin maske gibi görünmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Platformu uygulamadan önce neler uygulanır?
Fondöten uygulamadan önce ilk yapmanız gereken cildinizi cilt tipinize uygun bir temizleyici ile temizlemektir. Cilt temizleme ürünleri estetisyenlerden temin edilebilir. Temizleme, kirin ciltten uzaklaştırılmasını, tıkanmış gözeneklerin açılmasını ve fondötenin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlar. Özellikle ciltte iyice temizlenmeyen makyaj tabakasında koyu renkli bir olgu ortaya çıkar.

Cildinizi temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile güzelce nemlendirmeniz önerilir. Cilt tipinize uygun nemlendiriciyi estetisyenlerden veya internetten satın alabilirsiniz. Cildi temizledikten sonra nemlendirici uygulamak, fondötenin cilt üzerinde dağılmasını ve fondöten yayılmasını kolaylaştıracaktır.

Aynı zamanda makyajdan önce biraz fondöten kullanabilirsiniz. Bu bazalar kullanımı oldukça basit bir üründür. Makyaj yapmadan ve kullanıma hazır hale gelmeden önce cildini yıkayıp temizleyen kişiler, astar uygulamadan önce cildine uygulayabilirler. Burada nemlendiriciden sonra fondöten kullanılabilir. Yani kişi yüzünü temizledikten sonra önce nemlendirici sonra fondöten kullanabilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir