Outlook Parolası Nasıl Değiştirilir?

Bir gün eve yeni Apple HomePod‘unuzla gururlu bir ebeveyn olarak döneceksiniz. Ancak ona öylece bir şişe süt verip uyutamam. Bebeğinizin HomePod’u (veya HomePod mini) Siri gibi ayarlanmalıdır. Onu iPhone kardeşinizle eşleştirmeniz ve kullanıma hazır olduğunu belirtmek için ışığın yanıp sönmesini beklemeniz gerekecek. Ya işbirliği yapmayı reddederse? Yeni gelenler olabilir. Apple akıllı hoparlörler, siz onları kurana kadar işe yaramaz. Bu makale size Apple HomePod’unuzu nasıl kuracağınızı gösterecek.

Şans eseri, iPhone veya iPad‘iniz yakınınızda olduğu sürece HomePod’unuzu kurmak kolaydır. Apple HomePod veya HomePod mini’nizi ayarlamak, herhangi bir Apple aksesuarını takmak kadar kolaydır. HomePod’unuz ve beraberindeki iPhone veya iPad, 10 seferden 9’unda otomatik olarak eşleşir. Ancak eşleşmeyebilirler.

HomePod Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

  1. iPhone/iPad’de Bluetooth’u açın ve hoparlöre yaklaştırın.
  2. Apple HomePod Kurma
  3. iOS cihazınızın ekranında görünen eşleştirme kartında Kurulum’a dokunun.
  4. HomeKit’i açtıysanız ve birden fazla haneniz varsa, onu hangi HomePod’a bağlamak istediğiniz sorulur. Listeden bir seçenek belirleyin ve İleri’ye dokunun.
  5. HomePod’un evinizdeki hangi odada olduğunu seçin ve İleri’ye dokunun.
  6. iOS aygıtınız aynı Wi-Fi ağındayken Siri’nin mesajlarınıza, anımsatıcılarınıza ve notlarınıza erişmesine izin vermek için Kişisel İstekleri Aç’ı seçin veya gizlilik nedenleriyle bu izne sahip olmak istemiyorsanız Şimdi Değil’e dokunun. Bu ayarı daha sonra yapabilirsiniz.
  7. Son adımda Kişisel İstekleri etkinleştirdiyseniz, konumunuzu paylaşırken “Bu cihazı kullan” isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Kabul etmek için dokunabilir veya Kişisel İstekler özelliğini kapatmak için Etkinleştirme’ye dokunabilirsiniz.
  8. HomePod’da Siri kartında İleri’ye dokunun.
  9. Apple’ın Hizmet Şartlarını kabul etmek için Kabul Et’e dokunun.
  10. HomePod’unuzu yapılandırmak için iCloud hesabınızı, Wi-Fi’yi ve iPhone’unuzdaki diğer ilgili ayarları kullanmak için Ayarları Aktar’a dokunun. Bunları daha sonra Ev uygulamasında değiştirebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir