Maskeden Sonra Yüzüm Kızardı Nasıl Geçer?

Cilt sağlığı ile ilgili en çok aldığımız ve en çok gördüğümüz problemlerden birisi maske uygulamasından sonra maske uygulanan bölgede veya çevresinde kızarıklık meydana gelmesi ve yanma hissinin oluşmasıdır. Bu konu hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz. İlk olarak maske uygulamadan önce maskenin güvenilir olduğuna dikkat edin. Hazır maske ise izinleri mevcut mudur? Son kullanma tarihi uygun mudur? Gibi konuları irdeleyin. Eğer evde yapılacak ve kendinizin hazırlayacağı bir maske ise de maske tarifinin doğru olduğuna ve bir uzman tarafından önerilmiş olduğuna dikkat edin. Bunlar maske kullanımından önce mutlaka kontrol etmeniz ve dikkat etmeniz gereken hususlardır.

Yüz maskesi sonrası kızarıklık nasıl geçer?

Maske sonrası oluşabilecek problemleri minimum seviyede tutmak için maskenin güvenilir olması şarttır. Bu nedenle ürün alırken bilindik, onaylı ürünleri tercih ediniz. Piyasa da çok fazla sayıda kaçak ürün görmeniz mümkündür. Bu ürünler kızarıklık, kaşıntı, yanma hissi, kabarıklık gibi belirtilere neden olabilir. Hatta bunlar dışında daha ciddi problemlere de neden olabilir. Bu nedenle ürün seçiminde çok dikkatli olmanız gerekir.

Yüz maskesinin yüzü yakması normal mi?

Eğer evde hazırlanan bir maske ise maske hazırlamada kullanılan maddelerin doğru ve güvenilir olduğuna dikkat edin. Güvenli malzemeleri kullanarak maskenizi hazırlayın. Tabi ki bunun yanında önemli bir diğer hususta maske tarifidir. Bu tarifi nereden aldığınız ve kim tarafından önerildiği de önemlidir. Uzman kişiler tarafından önerilen ve denemeleri yapılmış cilt maskelerini kullanmak çeşitli yan etkileri ve problemleri en aza indirecektir.

Kil maskesi yüzü neden yakar?

Cilde maske uyguladıktan sonra yüzde meydana gelen kaşıntı, kızarıklık, yanma hissi, kabarma gibi belirtilerin en büyük nedeni alerjidir. Cildiniz o maske içerisinde bulunan bir maddeye karşı alerji göstermiş olabilir. Bunun yanında son kullanma tarihi geçmiş maskeler, uygun olmayan bir şekilde hazırlanmış maskelerde bu tür problemlere sebep olabilir.

Maske yapınca yüzüm yanıyor

Böyle bir durum ile karşılaştığınız ilk yapmanız gereken bol su ile maske uygulanan bölgeyi çok iyi bir şekilde yıkamanızdır. Yıkadıktan sonra bir süre bekleyip izlemekte fayda vardır. Eğer ilerleme söz konusu ise mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Eğer bir gerileme söz konusu ise herhangi birşey yapmaya gerek yoktur. Fakat o tarz maskeyi bir daha kullanmamak gerekir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir