Kırışıklık Tedavisi

En fazla yüzde oluşan yaşa bağlı kırışıklıklar bazı kişilerde çok ileriki yaşlarda başlarken, bazı kişilerde ise çok genç yaşlarda başlayabilmektedir. Cilt yapısına bağlı olan ve biraz da genetik yapıya bağlı olan cilt kırışıklıkları hem erkekler hem de kadınlar tarafından çok fazla kabul gören bir cilt tipi değildir. Son zamanlarda tıbbın ilerlemesi ile birlikte cilt kırışıklıkları hızlı bir şekilde tedavi edilmeye başlamıştır. Bir çok tedavi sistemi ile yapılan cilt kırışıklıklarının giderilmesi tedavisinde en çok kabul gören tedavi sistemi anti-aging uygulamalar olarak bilinmektedir. Yıllar geçtikçe yeni kırışıklıklar eklenen ciltlerin tamamen temizlenmesi bile artık bu tedavi sistemleri ile olumlu hale gelmektedir.

Kırışık Tedavisi Çeşitleri

ClearLift: Boyun çevresi, göz çevresi gibi hassas alanlara bile yüksek teknolojik cihazlar ile ısı enerjisi vererek yapılan bir sistem ile kırışıklıklar her cilt alanında düzeltilebilir.

Icon Lazer: Özel bir sistem sayesinde cilt altında bulunan dokulara yüksek enerji iletim sistemi ile kolajen üretimini optimum seviyeye taşıyarak çizgileri ve kırışıklıkları tedavi eder. Ortalama 5 seans kadar yapılması gereken bu işlem sonrasında kırışıklıklar düzeltilebilir.

Emerge Lazer: Emerge fraksiyonel lazer çeşidi bir sistemin kullanılması ile cilt üzerinde mikro-ısı kanalları açmak sureti ile cildin iyi bir görüntü almasını sağlar. yapılan 6 seans uygulamasından sonra cilt tamamen düzelebilmektedir.

Scarlet S: Mikro iğneler yardımı ile yapılan Scarlet S kırışık giderme sistemi anti-aging bir sistemdir. Cilt yüzeyine hiçbir hasar vermeden ciltte yeni bir yapılanma süreci başlatarak kırışıklıkların tamamen kaybolmasını sağlamaktadır.

Dolgu Enjeksiyonu: Bayanlar tarafından en çok tercih edilen kırışık giderme sistemi olan dolgu enjeksiyonu, cilde pürüzsüz bir görüntü vermek için uygulanır. Diğer sistemlerden farklı olarak bu sistem ile alın ve ağız kenarları çizgileri de tedavi edilebilir.

Botoks: Yüz hareketlerine bağlı olarak gelişen göz kenarı kırışıklıkları ve çene yanı kırışıklıklarını tedavi etmek için kullanılmaktadır. Bir çok kişi sadece kaş arasındaki kırışıklıkları gidermek için de botoks sistemini kullanmaktadır. Ortalama 10 dakika sürede yapılan bir işlem olan botoks aralıklı süreçlerde tekrarlanması gereken bir kırışıklık tedavi sistemidir.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir