Kaş Tipleri ve Kaş Alma Yöntemleri

Kadınların en çok dikkat etmesi gereken ve konu hakkında yıllar geçtikçe uzmanlaştıkları hususlardan bir tanesi de kaş almaktır. Fakat kaş almak artık sıradan bir işlem haline gelmesine rağmen, bu konu üzerinde yeteri kadar bilgi yoğunluğu ne yazık ki oluşmamaktadır.

Her şeyden önce kaşınızı almadan, kaş tipinize karar vermeniz gerekmektedir. Farklı kaş tipleri oluşturabilirsiniz ve her kaş tipinin uyumlu olacağı, yüz modelleri vardır. Bu sebepledir ki tombul yüz hatlarında ince kaş çizgisi pek tercih edilmeyen bir durumdur.

Kaşınızı Nasıl Alabilirsiniz?

Kalemin ucunun geldiği yeri başlangıç noktası alarak, kalemi herhangi bir şekilde oynatmadan şakağınıza kadar hareket ettirin. Kalemin ucunun başladığı noktadan şakağınıza kadar çapraz bir şekilde çizgi hattı oluşturuyoruz. İşte bittiği nokta, ideal bitme noktası olacaktır. Kaşınızın ne kadar kavisli olacağına da siz bu aralıkta karar verebilirsiniz.

Tam bu noktada, kaşları hızlı uzamayan bayanlar için ufak bir önerimiz olacaktır. Eğer kaşlarınız ideal bitim noktasına kadar uzamıyor ise, bir kalem yardımıyla kaşlarınızı çizgi şeklinde ideal bitim noktasına kadar uzatabilirsiniz.

Kaş Tipleri Nelerdir?

Gözlerinizin daha büyük görünebilmesi için ve bununla birlikte göz çukurunuzu gölgeleyebilmek için kaşlarınızı, burnunuzun iki yanından da olacak şekilde alabilir ve güzelliğinizi açığa çıkarabilirsiniz. Kaşınızın orta kısmını temiz bir şekilde almalı ve kaşlar arasındaki mesafeyi ideal bir şekilde artırmalısınız.

Kavisli Kaş

Daha kadınsı hatlara sahip olan bu kaş modelinde, kaşlarınıza bir yay hattı çizebilir ve kavis oluşturabilirsiniz. Daha çekici ve daha güzel görünmeniz için kaşlarınızı kullanmaya hazır olun.

Üçgen Kaş

Daha cilveli ve daha alımlı bir bakışa sahip olmak istiyorsanız, sizin için ideal seçimlerden birisi de üçgen kaş modeli olacaktır. Bakışlarınıza hem anlamlı bir sertlik katacak hem de sizi daha alımlı gösterecektir.

Doğal Kaş

Kaşlarınızı, yüz hattınıza uygun bir biçimde ve kişisel zevkleriniz doğrultusunda aldıktan sonra, bir kaş fırçası yardımıyla hafifçe yukarı doğru fırçalayabilirsiniz.

Daha alımlı ve daha çekici bakışlar için, kaşlarınız konusunda en doğru tercihi yapmalısınız…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir