Kadınlar ve Cinsellik hakkında detaylı bilgiler

Bir kadını karşı cinse yaklaştırma sürecindeki ilk adım, Havva’nın kendisini cennetten kovan ünlü elmayı Adem’e vermesiyle atılmıştır. Eva’ya göre bu yaklaşım çok zararsızdı. Ama Havva elmayı yedikten sonra her şeyin değişebileceğini ve bir daha asla eski haline dönemeyeceğini nereden biliyordu!…

Bu olaydan sonra kadın cinselliğinin karşı cins üzerindeki etkisi artarak devam etti. çünkü karşı cinsten daha ateşli ve şehvetliydiler. Havva’dan Kleopatra’ya, Afrodit’ten aşk tanrıçası Mata Hari’ye, Merlin Monroe’dan Sharon Stone’a kadar tüm kadınlar yüzyıllar boyunca kendilerini karşı cinse en şehvetli ve baştan çıkarıcı yollarla ifade etmeye çalıştılar. cinsel içgüdüler Erkekleri baştan çıkarmakta başarılı. Tarihin bir noktasında kadınlar, Eve ve diğerlerinin yaptığı gibi karşı cinsi cinsel arzularına göre yönetemiyorlardı. Mısırlılar, Romalılar ve Yunanlılar zamanına gelindiğinde, kadınlar cinselliği ve hiperseksüaliteyi anladıkça erkekler için işler daha da zorlaşmaya başladı, çünkü kontrol ve daha fazla cinsellik istiyorlardı…

Uzak Doğu’da bu dönemlerde kadınların bitmeyen istekleri gerçek oldu ve birçok düşünür ve tıp bilimcisi kadın cinsel fizyolojisi üzerine düşünmeye başladı. Yıllar boyunca yapılan araştırmalar, kadınların cinselliklerinin farkına varmaları ve bundan daha fazla zevk almaları için yollar bulmaya çalıştı.Hindistan’da geliştirilen Taocu cinsel uygulamaları ve Hint cinsel tekniklerini anlatan Kamasutra, kadınlara nasıl daha fazla zevk alacaklarını öğretti. erkekler, birlikte oldukları kadınların seksten daha fazla zevk almalarına nasıl yardımcı olabilir?

değişim başlar

Yirminci yüzyılın başlarında, Viktorya dönemi Britanya’sının soğuk ve soğuk cinsellik anlayışı, yirminci yüzyılın ortalarında büyük bir atılımla birdenbire paramparça oldu. Doğum kontrol hapı! Oral kontraseptiflerin ve kadın fizyolojisinin keşfiyle birlikte kadınlara yepyeni bir dünya açıldı ve tüm eski değerlerin yerini birdenbire yenileri aldı. Doğum kontrol hapının icadı ve cinsellikle ilgili bazı yeni keşiflerle başlayan cinsel devrim, kadınların davranışlarını değiştirmiş ve çok eşliliğe yol açmıştır.

70’ler kadın cinsel devriminin yıllarıydı. O zamanlar Avrupa ve Amerika’da yaşayan kadınlar cinselliklerini oldukça özgür yaşıyorlardı. Hayal edebileceğiniz her fantezi mükemmel bir şekilde yeniden yaratılmıştır. Kadınlar çok eşli hayatlar yaşadılar, istedikleri kişilerle istedikleri şartlar altında seks yaptılar. Cinsellik onların yaşam tarzı haline gelmişti. Hiperseksüelleşmiş kadın, feminist kadın gibi kavramlar bu dönemde ortaya çıkmış ve tüm dünyayı etkisi altına alarak tarihin sayfalarındaki yerini almıştır.

Farklılaşan toplumsal eğilimler, zaman ve mekâna göre değişen ekonomik koşullar, kadının toplumdaki toplumsal rolünün değişmesi, dini ve toplumsal faktörlerin vurgulanması veya azaltılması, kadının toplumdaki rolünün artması ve daha birçok faktör Fizyoloji, kadın cinsiyeti, güven ve cinsellik, yaşam biçimlerini değiştirdi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir