Kadınlar İçin Penis Boyu Önemli mi?

CİSED Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erkeklerin büyük çoğunluğu daha büyük bir penise sahip olmayı hayal eder ve olduğundan daha küçük bir penisle yaşadıklarına inanırlar.Çocukluktan itibaren penis göstermek gibi benzetmelerle tetiklenebilen inanç, kişinin erkek olamayacaklarına koşullanmasıdır. penis ‘büyük‘ ​​olmadıkça veya eksik cinsel bilgiye sahip olmadıkça mükemmel erkek.

Ergenlikte, hemen hemen tüm erkeklerin organ büyüklükleri hakkında ciddi şüpheleri vardır. Ergenlikte, penisin uzunluğu yaklaşık olarak iki katına çıkar ve erekte olduğunda ortalama 14 cm’dir. Penis uzunluğu birçok özelliğe bağlıdır. “Penis boyu boy ve kilo ile orantılı olmalı” diye bir kural yoktur. İdeal penis uzunluğu kavramını ifade etmek gerekirse bu sadece ülke bazında yapılabilir ve ortalama değer olarak alınabilir. Ülkemizde ortalama penis uzunluğu 14 cm’dir. Küçük bir penise sahip olmaktan, güvenini kaybetmekten ve kendilerini hırpalamaktan endişe duyan erkekler, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi sorunla karşılaşabilir: CİSED olarak yaptığım bir araştırmada penis büyüklüğü takıntısı olmayan erkeklerin daha tatmin edici bir cinsellik yaşadıkları ve partnerlerini daha mutlu ettikleri ortaya çıktı.

Böylece çiftler daha tatmin edici bir cinsel yaşam yaşayabilirler. Birbirlerine penislerinin büyüklüğünden daha fazla güvenmeleri, dokunma zevkine odaklanmaları, açık ve net konuşabilmeleri, birbirlerini koşulsuz sevmeleri, saygı duymaları ve şefkat göstermeleri gerekiyor. ayrıca cinsel bilgilerini arttırmaları, dokunma ve ruha yönelik cinsel ilişki tekniklerini öğrenmeleri ve uygulamaları gerekir çünkü önemli olan penisin boyutu değil, işlevidir. Ancak CİSED olarak yaptığımız araştırmalar erkeklerin penis boyutu takıntısının kadınlara da sirayet ettiğini gösteriyor.

İntravajinal boşalma, klitorisin dolaylı boşalmasıdır.

CİSED medya ve halkla ilişkiler koordinatörü ve psikolog Serap Güngör, penis boyutunun önemli olmakla birlikte sağlıklı bir cinsel yaşam için tek ve yeterli kriter olmadığını açıkladı. “Popüler inanışın aksine, penis büyüklüğü ile cinsel performans arasında doğrudan bir ilişki yoktur.

Ancak birçok erkek, karşı cinsle ilişkilerden kaçınmak da dahil olmak üzere bu cinsel efsaneden büyük ölçüde muzdariptir. Bu nedenle, hem erkeklerin hem de kadınların vücutları ve penisleriyle barışık olmaları faydalıdır. Penisin en önemli işlevi kadınlarda doğurganlığı sağlamak, diğer işlevi ise libidoyu tatmin etmektir. Bu iki fonksiyonun sağlanması yeterli sperm sayısı ve fonksiyonuna, gerektiğinde sertleşme olayının meydana gelmesine, sertleşmeyi yeterince uzun süre sürdürebilmeye ve son olarak boşalmanın aktivasyonuna bağlıdır. Vajina ortalama uzunluğu 10 cm olan bir organdır. Vajinanın en rahat yeri vajinanın dış üçte birlik kısmıdır.

Yapılan araştırmalar bu girişin 3-4 cm’lik kısmı ile klitoris arasında sinirsel bir bağlantı olduğunu göstermiştir. Bu nedenle kadın cinsel zevkinin merkezi vajina değil klitoristir. Klitorisi uyarmak için penisin uzun olması gerekmez. Kadınların mastürbasyon yoluyla keşfettiği doğrudan klitoral boşalmaya ek olarak, sonradan öğrenilen vajinal akıntı dolaylı klitoral boşalmadır. Vajinal orgazm ise kadının beyninde başlayan ve klitoris ile direkt temasın yanı sıra tüm vücudu ilgilendiren bir olaydır. Yani fiziksel boşalmaya zihinsel boşalma da eklenir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir