Kadının İlham Verici Hikayesi

Ashley, 12 yaşındayken vitiligo adı verilen ve vücudunda beyaz lekelerin oluşmasına neden olan bir pigmentasyon hastalığına yakalandı. Hastalık, arkadaşlarından farklı görünen Ashley için bir mücadeleye dönüşmeye başlamıştır.

yıllarca kendine güvenemedi

Sahilde bir kız “Çamaşır suyuyla mı yıkadınız?” diye sordu. Ashley’nin kendinden şüphe duyması, o günden sonra yıllarca insanlardan uzak durmaya ve vücudunu gizleyecek kıyafetler seçmeye karar vermesine neden oldu.

10 yıl sonra her şey değişti

Genç bir kadın, kendi içindeki farklılıklarını uzlaştırmanın bir yolunu bulmuştur. Ashley vücudundaki noktaları siyah bir kalemle çizdi ve şekillerin bir dünya haritası gibi göründüğünü fark etti. Bu olaydan sonra genç kadının hayatı ve imajı tamamen değişti.

bir anda dikkatimi çekti

Yaptığı resimlerle dikkatleri üzerine çeken genç kadın, kısa sürede fenomen oldu. Ashley Soto kendini bir tuvale dönüştürüyor ve her zaman dünyaca ünlü ressamların eserlerini bünyesinde barındırıyor. Kuzenimin yardımıyla Van Gogh’un Yıldızlı Gece tablosunu üç saat boyunca vücuduma boyayabildim. Anında Instagram fenomeni olan bu genç kadın, 100.000’den fazla takipçiye ulaşan Instagram hesabında çalışmalarını paylaşıyor. Diğer hastalara ilham vermek istiyorum

Ashley, vücudunu bir tuval gibi kullanarak hastalığı sırasındaki deneyimlerini diğer hastalarla paylaşabileceğini hemen fark etti. Genç kadın, paylaştığı fotoğrafların diğer hastalara ilham olmasını umuyor. Ashley Soto, artistik çalışmalarını ve güçlü duruşunu radiantbambi isimli Instagram hesabında paylaşmaya devam ediyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir