idrar kaçırma ve sık idrara çıkma

Mesane pilleri, çalıştıran veya yerleri uyaran bir sistem değil, tamamen bozulan bir sistemi onarmak için kullanılan bir yöntemdir. Mesane kalp pilleri çeşitli koşullar için kullanılmaktadır ve son yıllarda çok popüler bir tedavi haline gelmiştir. Normalizasyon, çeşitli ilaçlara rağmen düzelmeyen aşırı aktif mesane, ilaca yanıtsız idrar sıklığı, idrar kaçırma ve aşırı aktif mesane tedavisinde bir sonraki adımdır. Mesane stimülasyon tedavisi, altta yatan bir neden olmaksızın mesanesi çalışmayan ve bir kateter yoluyla işeyen hastalara da önerilir. Günümüzde bu tedavi felç, spina bifida ve nörojenik mesane için mevcuttur. Bu tedavi seçilmiş hastalarda yüksek başarı oranı göstermiştir. Doğuştan sorun yaşayan hastalarda da iyi sonuçlar alınmaktadır.

 

Kabarcık piller nasıl yapılır?

Kese pilinin uygulanmasıyla hiçbir kesi, yara izi veya delik oluşmaz. Sakral foramen denilen sinirin çıktığı kısma sırttan bir iğne sokulur, o kısma bir elektrot yerleştirilir ve bu elektrot 15-20 gün süreyle dışarıdan uyarılır. Hasta P’nin iyileştiğini hissederse, bu hasta da kalıcı bir bataryaya geçecektir. Kalıcı piller cilt altına yerleştirilir ve dışarıdan tamamen görünmez. Hastaların otururken veya ayakta dururken herhangi bir ağrı ve kısıtlılıkları yoktur ve çoğu hasta bu pilin varlığından bile haberdar değildir. Mesane pili ne kadar dayanır?

Kullanılan voltaja bağlı olarak yaklaşık 5 ila 10 yıl. Cilt altına yerleştirildiği için bir sorun varsa lokal anestezi ile modifiye edilebilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir