Göğüs Sarkmasına Karşı Egzersizler ve Öneriler

Birçok kadın göğüslerini sıkılaştırmak ve kaldırmak için egzersiz yapma yolunu denemektedir. Bazıları egzersizin göğüsleri küçülttüğünü düşünebilir; fakat çoğu durumda bu doğru değildir. Eğer önemli ölçüde kilo kaybedilmiyorsa, göğüs sıkılaştırma egzersizleri ile birlikte çoğu kadın göğüs kaslarını güçlendirebilir ve bu egzersizler sayesinde daha yuvarlak ve sıkı göğüslere sahip olabilir. Göğüs sıkılaştırma egzersizleri özellikle emzirmiş ve göğüslerinin sıkılığını zaman içerisinde kaybetmiş kadınlar için faydalıdır.

Göğüs Sıkılaştırma Önerileri

Aşağıdaki göğüs sıkılaştırma önerilerini takip ederek siz de daha güzel, sıkı ve genç görünen göğüslere sahip olabilir ve göğüs dekolteleri kıyafetleri daha cesurca taşıyabilirsiniz.

Dekoltenizi göz alıcı hale getirin.

Göğüslerinizi daha göz alıcı bir hale getirmek için göğüs bölgenizin üzerine kestiğinizi limonları 15 dakika süre ile yerleştirin. Limon cildinizdeki ölü derinin temizlenmesine yardımcı olur ve cildinizin daha parlak görünmesini sağlar.

Muz ve bal maskesi ile daha sıkı göğüsler elde edin.

Bu formül küçük ve sıkı göğüslerinize yumuşaklık ve daha genç bir görünüm kazandırabilir. Olgun bir muzu ezin ve bal ile karıştırın. Bu karışımı sadece göğüs bölgesine uygulayın ve daha yumuşak ve genç görünen göğüslere sahip olun.

Güzel bir göğüs masajı uygulayın.

Göğüs masajı düzenli olarak uygulandığında göğüslerin daha sıkı ve güzel görünmesini sağlayabilir; çünkü göğüs masajı ile göğüs bölgesindeki kan dolaşımı hızlandırılır. Göğüs masajını masaj serumu ile dairesel hareketleri uygulayarak göğüslerinize yapabilirsiniz.

Güzel görünen göğüsler için makyajı unutmayın.

Göğüs dekoltenizin güzel görünmesi için V yaka bir gömlek deneyin; fakat göğüslerinizin daha ilginç ve güzel görünmesi için gömleğinizi giymeden önce her zaman göğüs bölgenize krem veya jel uygulamayı unutmayın.

Duş alırken suyun sıcaklığına dikkat edin.

Göğüs bölgesine çok fazla sıcak su değmesini engelleyin; çünkü sıcak su göğüslerin sarkmasına neden olabilir. Bununla birlikte soğuk bir duş göğüslerinizi sıkılaştırmak için oldukça faydalı olacaktır.

Göğüsleri sıkılaştırıcı kremleri deneyin.

Koenzim Q10 içeren göğüs kremleri terapatik özelliğe sahiptir ve cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olur. Bu kremleri her gün kullanabilirsiniz. Klinik onaylı kremleri kullanmaya özen gösterin. Klinik onaylı kremler göğüslerinizin daha sıkı görünmesini sağlar ve derinin doğal esnekliğini arttırır.

Göğüslerinizi sıkılaştırmak için yediklerinize de dikkat edin.

Sağlıklı bir diyet uyguladığınız ve besin değeri yüksek gıdalar tükettiğiniz zaman uyguladığınız göğüs sıkılaştırıcı yöntemlerin etkisini daha çabuk ve etkili bir şekilde görürsünüz. Bununla birlikte sadece doğu beslenme ve diyet göğüslerinizin sıkılığını arttırmak için yeterli değildir. Araştırmalar hormon seviyesindeki dengesizliklerin çoğu kadındaki gelişmeyen göğüslerin nedeni olduğuna inanmaktadır. Göğüslerinizi büyütme ve sıkılaştırmada birçok gıdanın önemli rol oynadığı bilinmektedir. Bunlardan bazıları şöyledir:

Diyetinize bol miktarda sebze ve meyve ekleyin; çünkü sebze ve meyveler vitamin, mineraller içerir. Lahana, karnabahar, brüksel lahanası ve brokoli gibi sebzelerin kansere karşı koruma etkisi vardır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir