Gelinlik ne kadar? 2023

Tarihten günümüze gelinlik, her zaman tüm kadınların kalbine yansıtılan saflık, mutluluk, neşe, beraberlik ve sonsuzluk imgelerini taşımıştır. Kötü karalanmış bir makaleye veya onun hakkında olumsuz bir söze rastlayamazsınız. Bilakis her dil ona farklı övgüler yağdırmıştır.

Gösterdiği en önemli gerçekler şunlardır:

Kendinden geçmiş ve özgür ruhlu bir bakirenin. Olgun, sorumlu ve ayakları yere basan kadınlık. Çocukluğumuzdan beri bir şeyler taşımak tarif edilemez bir keyifle doludur. Kadın olmanın tavrından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama gerçek verilerle açıklamak zor diye düşünüyorum ama biz kadınlar için sembolik şeylerin anlamsızlığı sorgulanırsa bu noktada tam tersini kanıtlayan derin Bu giysinin anlamı bir sembol olarak bizim algımızda.İçindeki gülen kadın yüzü, ölümüyle birlikte karanlık bir dünyada mutluluğumuzun resmidir.Ben zaten çizmiştim.Peki ya düğünde yüzü hüzünlü biri? Törenin sonlarına doğru kız çocuğu ile ailesi ve yakınları, evlerini terk etmek zorunda kalmanın verdiği acıyla yüksek sesle gözyaşı döktü.

Bir aile üyesine veda etmek, gözyaşlarını tutamayan çoğu izleyicide kaçınılmaz olarak üzücü duygular uyandırır. Eski şartlar nedeniyle düğünlerini yapamayan pek çok kadın, üzücü ve içler acısı hikayeler anlatırken, bu önemli törenlerin tadını çıkaramadıklarını ya da kaçarak eşlerine katılmak için yurt dışına çıktıklarını söylediler. İç çekiyorlar ve bu sembolden bahsediyorlar. Gelinlik olsa bile giyilemeyen ikonik elbise, artık onların acıklı hikayelerinin baş kahramanı. Bu, renklerine, hicivine, tüm cazibesine dayanamayanların değiştiremeyeceği/telafi edemeyeceği bir kusurdur.

Bazıları dantelli ve tüllü melek kostümü gibidir. Üstleri tamamen el işlemeli bazı şekillerde Kraliçe’ye aşık olun. Bebekle rekabet edebilirsiniz.Ayrıntılar olmadan, maksimum sadelikle, kabarık, çok katlı bir etekle masumca bir prenses olabilirsiniz.

Eski çağlardan beri bu esans, düğün sahibinin maddi durumuna göre en pahalı kumaşlar, en pahalı taşlar, en zor modeller için bir gösteri/teşhir aracı olarak da kullanılmıştır.Genelde istisnasız herkes dener. durumun izin verdiğinin birkaç adım ötesine geçmek. Çünkü tek seferlik bir rüya gibi. Yüzyıllardır giyilen gelinlikler, adeta sosyal ve ekonomik statünün göstergesidir. Tabii ki, şekli ve türü belirleyen sadece maddi koşullar değildir. Din ve kültür de önemli bir rol oynamaktadır.

Aslında muhafazakarlar genellikle yakasız olanları tercih ederler. Tüm dini ve mezhepsel kalıpları reddedip her şeyde yenilik arayan, çılgın, marjinal insanlar. Büyük bir zevkle ve severek takan tipler. büyüdüğümüz yer de seçimi etkiliyor. Kadınların rüyalardaki renkleri, şekilleri ve yolları her zaman gizemlidir. Bu yüzden en güzel şeylere özen gösterirler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir