Evlilik için ideal yaş hangisi? Evlenme Yaşı kaç?

Bu, dünya çapında yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. 18-20 yaşları arasında erken yaşta evlenmek de boşanma oranını artırıyor. Ergenlik çağını yeni bitirmişler ve hayat yolculuklarının en başındalar, bu yüzden birlikte zorluklara dayanma hızları yavaşlıyor.

Ayrıca gençliklerini ve hayallerini güvenle yaşamadan önce, evlendikten bir süre sonra seçimlerinin değiştiğini ve aradıkları kişinin ya da istedikleri hayatın olmadığını fark ederler.Sonuç elbette hüsran ve ayrılıktır. Çocuklar varsa bu sefer dramatik sahneler olabilir.

Örneğin araştırmalar, 25 yaşında veya daha büyük yaşta evlenenlerin daha genç yaşta evlenenlere göre boşanma olasılığının P daha düşük olduğunu gösteriyor. Çünkü kararlarında daha emindir ve evlilik için yaşam koşulları daha olgundur.

Evlilik yaşı arttıkça boşanma oranları doğru yönde düşmektedir. Elbette olgun bir insanın evliliği ile hayatının baharında bir insanın evliliği aynı şey değildir. Ama tabii ki 35 yaşından sonra evlenmek zorlaşıyor. Çünkü evlilikte aradıklarını hiçbir zaman bulamadıklarını söyleyenlerin o yaştan sonra o kişiyi bulacağı inancı bu kez kaybolmuştur.

Ayrıca rahat ve özgür bir yaşamdan sorumluluk ve fedakarlık dolu bir yaşama geçmek hiç kimse için kolay değildir. B. Evliliğe girmek.

35 yaşından sonra boşanan birçok insan zor bir kişiliğe sahiptir. Uyum bozukluğu olan, yalnız hareket etmeyi seven ya da aynı fikirde olmak isteyen kişiler evlenme konusunda daha isteksiz olabilir. Kısacası evlilik ince bir çizgidir.Karar vermek ve yapmak için kendinize çok güvenmeniz ve hayatınızı riske atmamanız gerekir.Sahte evlilikler her zaman olmasa da çoğu zaman kötüdür.Sonuçlara yol açabilir ve hayatınızın geri kalanını olumsuz etkileyebilir. .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir