Duvak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 2023

Gelinin kendisine en şık gelinliği bulması için mutlaka duvağına karar vermiş olması gerekir. Bu nedenle hiçbir gelinlik duvaksız olmaz. Gelinlik seçimi yaparken kendi iç sesine ve zevkine göre kolayca karar veren kadınlar için duvak seçimi asla kolay değildir. Tülden işlemelere, yakadan duvağın tarzına kadar pek çok detay mükemmel duvağı bulmanızı sağlayan detaylardır.

Duvağın gelinlik modeli ile uyumlu olması ve tamamlayıcı bir işleve sahip olması için gelinlik alımına mutlaka yer verilmelidir. İki parçanın bir bütün olarak değerlendirilmesi ve seçimi gelinlik ve duvak uyumuna göre yapılmalıdır. Birçok gelin uzun duvakları tercih eder çünkü uzun duvak büyük bir tavır sergiler, gelinin saçı ve modeli de güzeldir. Uzun duvak her gelinlik modelinde bir süre şık duracaktır ama kısa saçlı uzun duvak misafirlere rahat görüneceği gibi detaycı bir misafire yakışmayacaktır.İnce detaylardan dolayı duvak seçimi tercih edilmelidir. gelinlik kadar yakından ele alınması gereken konulardan biridir.

Saç stilinize uygun bir duvak ile şık bir gelin görünümü oluşturabilirsiniz. Bu nedenle gelinlikle aynı renkte duvaklar, uzun saçlar için uzun duvaklar, kısa saçlar için kısa duvaklar tercih edilmelidir.

Peçe seçimini basitleştirmek için ipuçları

Gelinlik satın almayı kolaylaştıran bazı unsurların bilinmesi, seçimin hızlı bir şekilde yapılmasını ve bu stresli sürecin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlar. duvak gelinliği farklı gösteren bir aksesuardır ama bu gelinliğin geleceğindeki pek çok hatanın başında gelir. Her gelin adayına özel duvak seçimi gelinliğin modeli, saçı ve gelin adayının boyu dikkate alınarak belirlenmelidir. Bir gelinliğin kusursuz imajı için olmazsa olmaz aksesuarlardan biri olan duvak seçimi yapılırken gelinliğin tarzı da göz önünde bulundurulmalıdır.Gelinliğin kusursuz olmasını sağlar.Daha modern ve farklı nedime modelleri için, Kısa ve abartılı olmayan tesettür en ideal tesettür tercihlerinden biridir.

Gelinin saçı ve duvağı nasıl uyum sağlamalı?

Gelinin saçını bitirdikten sonra ona eşsiz bir güzellik kazandıran en önemli aksesuar kesinlikle duvaktır. Bu nedenle saç modelleri ve duvak bir bütün olarak düşünülmeli ve duvağın modeline göre saç modellerine öncelik verilmelidir.Uzun, ışıltılı duvak modelleri en çok ensede toplanan şık gelin saç modelleri için uygundur. peçe şapka veya yüz kapatma ile tercih edilir.

Gelin adaylarının odak noktası olması gereken saçlarını gölgelendirmek gelin adaylarının en sık yaptığı hatalardan biridir.Karar gelinin saçı ve duvağının uyumlu olmasını sağlar. Bu nedenle düğünün sonuna kadar saç seçiminin gelin adayına bırakılması tavsiye edilir.

Duvak seçiminde yüz şeklinin önemi

Birçok gelin gelinlik denerken vücut hatlarına göre karar veriyor. Yüz yapınız, oluşturmak istediğiniz saç modeli ile birlikte duvağı denemenizde fayda var.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir