Diş İmplant Uygulamaları ve Fiyatları

İmplant tedavisinin öncesinde yapılan kontroller sonucunda ortaya çıkabilecek çene ve kemik yapısında görülen olumsuzluklar implant fiyatlarının artmasına neden olan faktörlerdir. İmplant tedavisinde fiyatları arttıran birçok unsur vardır. Marka ve kalitenin yanı sıra uygulamayı yapacak olan doktorun uzmanlık derecesi ve deneyimi, uygulamanın yapıldığı hastanenin donanım seviyesi, kişinin ağız ve damak yapısına göre özel implant uygulamaları, yüksek implant fiyatlarına neden oluyor.

En kaliteli implant fiyatı ne kadar?

Ayrıca estetik ve fonksiyonel kullanıma uygun olabilmesi için tercih nedeni olan abudmentlar, greft ve sinüs lifting gibi uygulama ve tedaviler; implant fiyatlarını arttıran en önemli unsur ve sorunlardır.

Sinüs lifting; üst çene bölgesinin arka bölümünde sinüs sarkmalarının giderilmesinde uygulanan bir tedavi şeklidir. Greft ise kemik yapısının bozuk ya da zayıf olduğu hallerde çene üzerindeki farklı bölgelerden kemik aktarımı yapılma işlemidir.

Diş hastanesinde implant ne kadar?

İmplant operasyonlarında uygulanacak olan kaplama çeşitleri arasında yapılacak seçim deneyimli ve uzman doktor tavsiyesi alınarak yapılmalıdır. Tedavi esnasında uygulanan geçici kaplama diş bulunmayan ağızlarda, ön dişlerin görünümünü iyi gösteren ve çiğneme zorluğu yaşanan arka dişlere uygulanma gereği olan bir işlemdir. Bu işlemlerin uygulanması sonucunda implant fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. İmplant tedavisi ağız sağlığı açısından yukarıda saydığımız unsurlarla bir bütün oluşturmaktadır. Sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olmak için bu bütünü detayları ile uzman hekim rehberliğinde değerlendirerek tedavi uygulamasına geçilmelidir.

Kısaca özetlememiz gerekirse implant fiyatlarını değiştiren birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler göz önüne alındığında değişken fiyatlar görmemiz mümkündür. Genel olarak bir fiyat vermemiz gerekirse 2021-2022 yılları için implant fiyatlarının yaklaşık olarak 5000-7000 TL arasında değişeceğini söyleyebiliriz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir