Çeyiz, Nişan ve Söz Bohçalarında Bulunması Gerekenler

Evlilik çok önemli ve zor bir karar verme sürecinden oluşur. Çiftin evlenme kararı almasının ardından zorlu bir dönem başlar. Bir kızın flört tarihini, nişanını, nişanını ve düğün tarihini belirleme süreci çok külfetli olabilir. Bu gelenekleri gerçekleştirmeye çalışırken, her iki tarafın da arzularını karşılamaya çalışılır. Bir kelime paketinde neler var? nişan yüzüğüne ne konulur Ne zaman aklıma böyle bir soru gelse ilk yaptığım şey bir liste yapmak oluyor. Çünkü ayrıntılara önem veren insanlar, yeterince sahip olmadıkları gerçeğinden hoşlanmazlar.

Pakette neler var?

Nişan sözlüğünde olması gerekenler kadın ve erkek için ayrıdır. Erkek çantasında ise makyaj setleri, çantalar, sabahlıklar, gecelikler, ayakkabılar, terlikler, parfümler, iç çamaşır takımları ve gelinin nişan gecesinde giyecekleri yer alıyor. Gelenek ve yöresel adetlerin aksine havlu, çarşaf, tülbent devreye giriyor ve bazı yerlerde bohça sözü veriliyor.

Kızlar için kelime paketlerinde tıraş seti, terlik, çorap, iç çamaşırı takımı, pijama takımı, kravat, kemer, parfüm ve daha fazlası bulunmalıdır. Bu malzemeleri saklamak için zengin desenli sandıklar vardır. Bu aralar en popüler sandıklara bohçalar koyan ipek kumaşlar hem görünüm hem de bakım için tercih ediliyor ve süsleniyor. Yemin ve nişandan sonra sıra düğüne gelir. Bu kez gelin ve damat grubu için hazırlıklar hızlanıyor. Gelin Paketi’nde Neler Var Damat Paketi’nde Neler Nişan Paketi’ne benzer şekilde kız çocuk yanları, pijama, terlik, parfüm seti, kemer, ayakkabı, önlük, pantolon, gömlek gibi ürünlerin yer aldığı Gelin Damat Paketi’nde de paketler hazırlanmaktadır. , çorap, seccade, önlük, erkek çocuk vb. Kenarda kızlar için çanta hazırlayın Ön Plan: takımlar, çantalar, ayakkabılar, gecelikler ve sabahlıklar, iç giyim takımları, cilt bakım setleri, parfümler, havlu takımları, terlikler, pijama takımları.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir