Çene şekillendirme nasıl yapılır

Daha belirgin bir çene hattı ve çenesiz bir görünüm, gençlik ve çekicilik ile ilişkilendirilir.Kadınların yanı sıra erkekler tarafından da yaygın olarak kullanılan yanak ve çene estetiği gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Dr. Op. Mehmet Sürmeli önemli bilgiler verdi.

Sarkan Yanaklar ve Çeneler Kozmetik Sorunlara Neden Olur

Yaşlandıkça cildimiz daha az elastik hale gelir, yüzümüz hacmini kaybeder, yanaklarımız sarkar ve yerçekiminin etkilerini yanağımızda ve “çene çizgisi” olarak bilinen çene çizgimizde görmeye başlarız. Yaşlanma her zaman bu kozmetik soruna neden olmaz. Gençlerde kilo değişiklikleri yanak çıkıntılarına ve çene hattı düzensizliklerine neden olabilir. Yanak bölgesindeki kanamalar ve çene bölgesindeki yapısal değişiklikler yüz hatlarını belirsizleştirip yüz orantılarını bozarak kişide estetik kaygılara yol açabilir. Bunun temel nedeni güçlü bir çene şekli ve çizgisinin gençlik, güzellik ve çekicilikle ilişkilendirilmesi, yanaklar ve çene arasındaki bağlantı noktasının daha belirgin hale gelmesidir. Vaser liposuction kullanarak yanak yağını almak da güveni öldüren faktörü ortadan kaldırabilir.

Etkili sonuçlar için çene dolgusu

Çene dolgusu olarak da bilinen çene dolgusu, çenenin alt köşesinden çene ucuna kadar uzanan bölgeye uygulanan bir dolgu türü olarak tanımlanabilir. Çene çizgisi olarak bilinen bu çizgi, yüzün oval şeklini tanımlar ve yüz şeklini tanımlar. Daha sıkı, daha belirgin bir çene çizgisi, yaşlanma belirtilerine yatkın olan yüzün ve boynun daha ince görünmesini sağlar. Sanılanın aksine dolgunlaştırma uygulaması sadece cilt ve dudakta hacim kaybetmiş bölgelere uygulanmaz. Çene ucu ve çene bölgesine yapılan dolgu uygulaması ile çok iyi sonuçlar alınabilir. Çene hattını şekillendirmek için yapılan dolgu uygulamaları alt çenenin açısını net bir şekilde gösterirken aynı zamanda çenenin uç bölgesini de öne çıkarır. Çene ucu ile alt çene arasındaki açı belirlenirken bu iki bölge arasındaki sınır dolgu ile kişiye özel tasarlanabilir. Bu nedenle çene konturundan memnun olmayanlar bile çene hattı bitişinden memnun olabilir.

VASER liposuction ile yanaklardaki yağlar alınabilir.

Vaser liposuction, yanak yağlanmasından endişe duyanlar için en etkili yöntemdir. Vaser liposuction, yanak yağını almak için de yapılabilir, vücuttan alınan yağ, hacim kazandırmak için yüzün farklı bölgelerine enjekte edilir. Kişinin lokal anestezi altında bu uygulamaları yaptıktan sonra hızlı bir şekilde normal yaşantısına dönebilmesi teknoloji tercihinde etkili olmaktadır. Yanakları ve çeneyi şekillendirmenin de farklı yolları vardır.

Estetik bilincin artması ve medikal kozmetoloji uygulamalarının çeşitlenmesi, ihtiyaca göre farklı prosedürlerin kullanılmasını mümkün kılmıştır. Çene hattını doldurmak, çene hattını şekillendirmek için oldukça etkili bir yoldur ancak Scarlet S cihazı ameliyatsız cilt gençleştirme işlemlerinden de yüksek oranda memnuniyet elde edebilmektedir. Uygulama hızlıdır, çok rahattır ve hasta minimal ağrı yaşar. Seansların özel bir bakım gerektirmemesi ve her yaştan insan için güvenli olması bu medikal işlemin faydalarını artırmaktadır.Scarlet S; yanak ve çene şekillendirmenin yanı sıra; cilt germe, cilt sıkılaştırma, ince kırışıklık tedavisi, sebum dengeleme, kol kabartma, vücut sıkılaştırma ve diğer alanlar. Ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları ayrıca planlanmalıdır.

Yaşlanma, hava kirliliği, yetersiz beslenme, yaşam tarzı, stres gibi pek çok faktör cildin yaşlanmasına neden olabilir. Ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları biraz zaman kazanmanıza yardımcı olabilir. , bu uygulamalar ayrı ayrı planlanmalıdır. Yüzdeki yaşlanma belirtilerine göre farklı uygulamalar eş zamanlı olarak çalıştırılarak sonuçların başarı oranı arttırılabilir. Örneğin, çene düzeltmesi yapılan hastalarda çene hattını dolduran ve elmacık kemiklerini belirginleştiren yanaklar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir