Bebek Oyunları 2023

1 yaşından büyük çocuklar için oyuncaklar ve oyunlar nelerdir?Bir yaşındaki bir çocuğun motor becerileri arttıkça çevresiyle daha fazla ilgilenmeye başlar, çevresinde gördüğü tüm nesnelerle oynamak ister ve yeni keşifler yapar. Oyunlara olan talep artmış ve oyun mecrası farklılaşmıştır. Bir yaşından önce oyuncaklar ağırlıklı olarak görsel, işitsel ve dokunsal becerileri geliştirmeye yönelik sesli, ışıklı ve ışıklı oyuncaklardır; Düşünme ve zanaat becerilerini geliştiren oyuncaklar, 1 yaşındaki bir çocuğun hayatının önemli bir parçasıdır.

Bu sırada kutu, eşleşen parçaları küçükten büyüğe (tek parça yapboz) kalıplar, LEGO, bloklar, doktor, oyuncak hayvanlar, arabalar, kamyonlar, uçaklar, trenler, toplar gibi ev eşyaları gibi çeşitli şekillerde yerleştirecektir. , oyuncak bebek, yumuşak / Tüysüz oyuncaklar, oyuncak telefonlar gibi oyunlar, beceri algısını ve hareketini desteklemek için kullanılabilecek materyallerdir. Çocuk Oyunları 2023

Ebeveynler çocuklarının oyununa dahil olmalı mı?
Birlikte oynamalarına ve aynı ekipmanla oynamalarına rağmen, yetişkin desteği ile daha büyük bir çocukla ancak kısa süreli takas yapabilirler. Tek başlarına oynayabilmelerine rağmen genellikle yetişkinlerle oynamayı tercih ederler.

Bu aşamada anne-babalar mutlaka çocuğun oyununa dahil olmalı, ancak kalıcı lider ve öğretmen konumunda olmamalı, çocuğun oyununa yön vermesi için onu cesaretlendirmelidir. Çocuğunuzun hangi oyuncakları kiminle oynayacağına, kimlerin hangi oyuncakları kullanacağına karar vermesi, karar vermesine yardımcı olacak ve özgüvenini artıracaktır. Anne babanın da mutlu olması çocuk için çok önemlidir. Çocuklar kasıtlı olarak mı oynadıklarını yoksa diğerinin ailesiyle oynamadığını veya zor oyunlardan vazgeçmediğini mi hissettiklerini çabucak anlarlar. Bazı ebeveynler için yerde oturmak ve çocuğuyla oynamak çok zordur. Bu noktada anne ya da baba çocuğuyla yapmaktan keyif aldığı başka aktiviteler bulabilir.

Alan nasıl görünmeli? Oyun alanı için ayrılmış bir yere sahip olmak, çocuğa organize olmayı, kurallara uymayı ve istenmeyen dağınıklığı ortadan kaldırmayı öğretir. Oyunlar için çocuk odası veya ortak alanın köşesi tanımlanmalı, kesici alet, taşınacak oyuncak (priz, çekmece, dolap, pencere kilidi gibi) olmamalıdır. Oyun odasında gerekli güvenlik önlemlerine ek olarak, çocukların yaralanmasına neden olabilecek keskin nesnelerin sokulması tavsiye edilir.

Oyuncak seçerken dayanıklı ve güvenilir malzemelerden yapılmış olmasına dikkat edilmelidir.
Sıradan oyuncaklar yerine çocukların yeteneklerine uygun, yaratıcılığı destekleyen, kullanım çeşitliliği olan oyuncaklara öncelik verilmelidir. Aynı anda birden fazla oyuncak yok.
Çocuk bir oyuncakla oynadıktan sonra onu geri almak için geri koymak ister.
Bir oyuncağın parçaları belirli zamanlarda çıkarılmalı ve dönüşümlü olarak yeniden sergilenmelidir.
Oyun süresinin başka şeylere (örneğin telefonda konuşmak, TV izlemek) düşmediğinden emin olun.
Oyun sırasında çocukların yargılamasına, eleştirmesine veya hataları düzeltmesine izin verilmez. Çocuklar oyuncağı tanıma, keşfetme ve gerekirse oyuncağın diğer alanlarında yardım alma fırsatına sahip olmalıdır.

Çocuğunuz hangi oyunları seviyor?
Çocuğunuz hangi oyunları sever? Her çocuğun topla oynamayı sevdiğini unutmayın. Topla özellikle açık havada ilginç oyunlar oynayabilirsiniz. Salıncak, tahterevalli ve kaydırak oyun alanı ile bebeğiniz saatlerce sıkılmadan oynayabilecek. Su ve kumla oynamak da bebeğin en sevdiği oyunlardan biridir.

6 aylık bebekler hangi oyuncaklarla oynamalı?
6 aylık bebekler hangi oyuncaklarla oynamalı? Yumuşak ve gürültülü toplar 6 aylık bebekler için ideal oyuncaklardır. Bebeğinizin destekle nasıl oturduğunu ve topu yuvarlamaya çalıştığını gözlemleyebilirsiniz. – 6 aylık bebekler için zeka oyunları, bebeklerin bilişsel gelişimini destekler.

Bir yaşındaki çocuklar hangi oyunları oynar?
1 yaşındaki bebek hangi oyunları oynar? Bu arada, figürü atmak için yapboz parçalarını kutuya koyun, (tek parça yapboz) yapboz parçaları yapın, LEGO, bloklar, evler, doktorlar, oyuncak hayvanlar, arabalar, kamyonlar, uçaklar, trenler, toplar, oyuncak bebekler gibi oyuncaklar yapın, pelüş oyuncaklar pelüş/kürklü oyuncaklar Oyuncak telefon, oyuncak meyve gibi temalı oyunlar tercih edilebilir. Böylece Çocuk Oyunları kategorisindeki içeriğimize Google aracı ile ulaşabilir ve daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir